Redakce Choice

Jak uvázat arabský šátek?

Anonim

V posledních několika letech, v seznamu módních trendů všech ročních období, je jedno z hlavních míst obsazeno oděvy a doplňky v etnickém stylu. Jedním z těchto doplňků je arabský šál. V Rusku se nazývá Arafat. Mimochodem, mnoho lidí má otázku: "Jaký je název arabského šálu?" Samozřejmě, jeho skutečné jméno zní poněkud jinak - shemagh nebo keffiyeh. Ale v Rusku dostal jméno „Arafatka“, protože ho nosil Jásir Arafat a jeho obraz je pevně spojen s tímto velkým šátkem v šikmé černé a bílé cele. Proto je také možné odpovědět na otázku, co se nazývá arabský šátek mužů. Arafatka jako módní doplněk se na pódiu objevila ne tak dávno, jen před několika lety. Zpočátku byl jeho vzhled nestabilní, jako by si nebyl jistý úspěchem. Milovníci módy si však tento nový produkt, který se stal vynikajícím vrcholem módních kolekcí, okamžitě postarali.

Arabský šál design

Arafatka zpočátku zcela zopakovala svůj původní design: šikmou buňku černé nebo červené barvy na bílém pozadí. A samozřejmě, po obvodu šálu byly dlouhé střapce. Ale jak popularita Arafata rostla, designéři, jako by dohodou, významně rozšířili barevný rozsah arabských šátků, včetně mužů. Nyní si můžeme vybrat Shemag pro sebe, na základě našich nejskvělejších chutí. Například buňka na bílém pozadí není pouze červená nebo černá, ale také modrá, růžová, zelená, žlutá. Obecně platí, že všechny barvy duhy na naše služby.

Ale návrháři se nezastavili jen na této koncepci: barevná buňka je bílé pozadí. Šli mnohem dále a představili nám rozsáhlou sbírku arabského šálu - dvoubarevného, ​​zanechávajícího bílé pozadí. Proto je velmi často možné splnit arafatki nejjasnějších barev: černou a žlutou, červenou a oranžovou, černou a růžovou atd. Existují také elegantní varianty barev, kdy buňka a pozadí jsou kombinací dvou odstínů - světlých a tmavých - stejného barevného rozsahu. Nosí arabský šátek, zpravidla buď na hlavě nebo na krku.

Existuje několik způsobů vázání. Každá z těchto metod může být považována za univerzální, vhodná pro téměř jakýkoliv obraz. Promluvíme si více o tom, jak si obléknout arabský šátek kolem krku.

Klasický způsob

Tímto způsobem, vázané štoly, šály a hedvábné šátky. Rozložte arafatku na polovinu, šikmo. Výsledkem byl trojúhelník. Posuňte arafatku přes ramena tak, aby její úhel byl na jednom rameni a na druhém konci. Tyto konce nemusí být svázány, jsou jednoduše připevněny pomocí brože. To je nejoblíbenější způsob vázání arafatky mezi ženami, které preferují romantický, ženský nebo klasický styl oblékání. Takže si můžete svázat arafatku přes pláštěnku, kabát, nebo přes šaty na chladném letním večeru.

Roh

Arabský šátek, vázaný tímto způsobem, vypadá skvěle s krátkými koženými nebo džínovými bundami, se středně dlouhými bundami, stejně jako kabáty a pláštěmi s koženým střihem. Chcete-li spojit arafatku kolem rohu krku, znovu složit do trojúhelníku. Hodit arafatka na hrudník tak, aby trojúhelník byl vpředu, a konce jsou v zadní části krku. Vytáhněte okraj arafatky doprostřed obličeje a překryjte konce šálu na zadní straně krku a umístěte je dopředu pod trojúhelník na hrudi. Navlékněte je do volného uzlu, snižte okraj šálu. Výsledkem bude volný trojúhelník, který dokonale doplní váš obraz a ochrání vás před chladem.

Kravata

Uvedení arafatky do trojúhelníku, který je nám již znám, hodíme ji přes ramena tak, aby trojúhelník byl za ním, zakryl si záda a konce visely volně vpředu. Překlopte jeden konec šálu přes druhý. Získejte volný uzel. Pak přeskočte konec uvnitř smyčky, pohybujte ji z opačné strany. Jinými slovy, uvázat klasický uzel, s nímž by uvázal kravatu. Tento způsob vázání arafatky vypadá skvěle s jakýmkoliv oblečením.

Svorka

Takže skládaný trojúhelníkový kapesník se zkroutil do svazku. Volný bude nebo bude těsný, rozhodnete se. Vše záleží na stylu oblečení. Výsledné lano je několikrát ovinuto kolem krku, zakryje konce v záhybech arafatky. Taková svorka z arafatky velmi stylově doplňuje jakýkoliv outfit. Arafatka, svázaná límcem, může být nošena nejen svrchním oděvem, ale také oblečením, oblečením, sukní a halenkou, košili a kalhotami. Existuje spousta možností.

Smyčka

Tato metoda je podobná předchozí svorce. To je také založené na postroji od Arafata. Toto lano složíme do dvou a položíme kolem krku: z jednoho ramene visí smyčka a končí od druhého. Tyto konce tlačíme do smyčky a mírně je utahujeme v závislosti na osobních preferencích. Velmi často, smyčka Arafat doplňuje svrchní oděv, vázání je pod límcem. Také smyčka vypadá skvěle s bundami, sakami a košile přísného střihu.

Jednou z úžasných vlastností Arafata je materiál, ze kterého je tkaný. Nejčastěji jsou tkané z přírodní vlny. To je volba pro chladné období. Proto arabské šály tak teplé v zimě a mrazu. Ale lehké verze arafatky jsou tkané z bavlny. V létě je bavlna a oblečení. A tak, aby vám Arafat sloužil co nejdéle, neztratil jas barvy a zachoval vzhled nové věci po dlouhou dobu, je velmi důležité, abyste se o toto příslušenství pečlivě starali.

Jak se starat o Arafata?

Je lepší umýt vlněné arafatki ručně, v teplé (ne horké) vodě. Nejprve nalijte vodu do nádoby a přidejte trochu pracího prostředku pro jemné tkaniny. Míchejte ve vodě až do úplného rozpuštění. Vložte do kapesníku kapesník a trochu ho umyjte světlem, stiskem pohybů. Produkt nechte několik minut ve vodě, poté dobře opláchněte velkým množstvím studené vody. Můžete použít malé množství avivážního prostředku. Není možné vytáhnout kapesník s kroucenými pohyby, jinak se roztáhne a ztratí tvar. Je lepší arafatku sušit rozprostřením na stůl, na ručník. Nejméně prvních pár hodin. Pak ho můžete pověsit na lano. Arafat bavlna je také umýt v teplé vodě, ručně. Sušení lze okamžitě zavěsit na lano pro sušení prádla. Když je arafatka téměř suchá, může být žehlena žehličkou v delikátním režimu.

arrow