Redakce Choice

Jak uvázat šátek: tipy a fotografie

Anonim

Šátek je opravdu ženský doplněk, který je k dispozici ve skříni jakékoli moderní módní ženy. Šátek transformuje, zdobí a chrání ženskou hlavu. Pyšní se místem ve stylovém oblečení bez ohledu na sezónu. Téměř všechny módní trendy, tak či onak, používají při přípravě skutečných obrázků šátky. Psychologové se domnívají, že metodou vázání šátek lze posuzovat podle vnitřního stavu ženy: její touha odejít do důchodu nebo být otevřená světu.

Jaké jsou šátky?

Existují dva hlavní typy šátků: čtvercové a obdélníkové. Čtvercový šátek je univerzální a velmi populární mezi módy. Předpokládá se, že je výhodnější použít jej vzhledem k symetrickému tvaru. Má však několik možností pro vytváření nových obrázků. Obdélníkové šály mohou být dostatečně velké, aby vytvořily neobvyklou pokrývku hlavy, daleko od obvyklého typu šátku na ženské hlavě.

Současně lze použít více šátků. Společně vytvářejí mimořádné klobouky s komplexními uzly a vrstvami materiálů. Jedná se o různé excentrické turbany a dlouhé boční ocasy a složité uzly na hlavě.

Šátky jsou vyrobeny z různých druhů tkanin různých barev, s nebo bez kresby. V zimě nezamrzne teplý kašmír nebo vlněné šátky. A v teplém období hedvábí, bavlněné nebo šifónové šály vytvoří zajímavý akcent ve stylovém obrazu. Řada šátků odpovídá počtu způsobů jejich vázání. Jak uvázat šátek krásné a módní? Chcete-li to provést, musíte si vyzkoušet zrcadlo, šátek a vybrat jeden nebo více z nejvhodnějších způsobů vázání popsaných níže.

Tradiční jednoduchost

Takzvaný "babiččin" styl - ženský a pohodlný. Ženy nosily šátek právě před tolika lety a dnes je tato forma vždy populární. Ale moderní obraz ženy v šátku, svázaný takovým způsobem, je lehčí a přirozenější, vzhledem k těsnému zakrytí hlavy a volnému uzlu.

Jak takhle vázat šátek?

 • Kapesník se složí šikmo.
 • Hlava je zakryta skládaným kapesníkem, takže konce visí vpředu na obou stranách obličeje.
 • Pak jsou volné konce vázány kolem krku. Nebo jsou otočeny a fixovány stejným způsobem.

Univerzální klasika

 • Šátek se ohne šikmo.
 • Čelo je pokryté šátkem téměř k linii obočí.
 • Konce jsou nataženy zpět a svázány kolem krku jednoduchým uzlem nebo lukem, v závislosti na délce zbývajících tipů.

Tento jednoduchý způsob vázání šátek má spoustu módních variant. Například, můžete vázat uzel na stranu, a ztělesňují obraz moderní cikánky. Elegantní luk zbývajících dlouhých konců šálu, vázaný vzadu, může být dalším elegantním prvkem, který vytvoří romantický obraz.

Mnohostranné oblékání

Jak uvázat šátek na hlavu, pokud chcete nechat většinu vlasů v dohledu? Stačí zvolit tuto metodu. Pro něj je obdélníkový kapesník nejvhodnější s velkým rozdílem mezi délkou a šířkou látky. Obvaz může být úzký, široký nebo dokonce zkroucený.

 • Opačné konce šálu jsou přehnuty podél dlouhého okraje tak, aby byl získán pruh požadované délky.
 • Obvaz je aplikován na čelo, těsně nad nebo pod vlasovou linií.
 • Pak se oba konce odvezou do zadní části hlavy pod vlasy a svázají se do dvojitého uzlu. Nebo je na vrcholu účesu vytvořen uzel. Pokud jsou špičky příliš dlouhé, můžete je propletat do prolamovaných copánků nebo navinout několik dalších vrstev na hlavu.

Pokud je šátek malé velikosti, pak to stojí za to změnit způsob, jak vázat obvaz na zadní straně, vytváří lehký koketní obrázek. Potom může být na zadní straně hlavy držen složený pruh látky. A pak si kravatu na čele, takže malé hravé tipy před sebou.

Východní motiv

Tam je několik základních technik pro vázání šátek vytvořit originální turban. Pro tento typ vázání je nejvhodnější obdélníkový šátek.

Pokyn:

 • Házet šátek přes hlavu, přes konce na zadní straně hlavy.
 • Pak přineste volné konce šálu na čelo, svázejte je do uzlu a skryjte pod výslednými vrstvami. Nebo, pokud jsou špičky dostatečně dlouhé, protáhněte je vpředu a vedou je zpět, konečně je upevněte na zadní stranu hlavy.

Můžete použít jiný způsob, jak vytvořit turban: musíte nejprve zakrýt zadní část hlavy s dlouhým obdélníkovým šátkem a přinést její konce dopředu. Špičky mohou být přivázány krásným uzlem nebo volumetrickým lukem. Nebo překonejte konce na čele a přeložit je zpět, přesně tam. A mimochodem, to je jeden z nejúspěšnějších a nejmodernějších způsobů, jak krásně uvázat šátek na hlavě v zimě. Můžete také otočit konce do svazků a zabalit je kolem hlavy. Tento turban bude vypadat objemnější. Chcete-li krásně uvázat šály na hlavě jako na fotografii, potřebujete jen touhu, trochu času a trpělivosti.

Způsoby vázání šálu v závislosti na náboženství

Život ženy vyznávající křesťanství nebo islám je omezen jasnými pravidly. Týkají se nejen chování a duchovního života, ale také vzhledu. Například, v pravoslaví žena je povinná zakrýt hlavu kapesníkem u vchodu do kostela. Neexistují žádné zvláštní, přísně označené způsoby vázání šátek pro křesťany, ale obraz farníka by měl být skromný a neměl by přitahovat zvláštní pozornost. Ženy nejčastěji používají klasický způsob vázání šálu, zdůrazňující jejich skromnost a pokoru.

Jak uvázat šátek na hlavu muslimské ženy? V islámské náboženské tradici je šátek každodenním prvkem ženských šatů. Ortodoxní náboženství zavazuje ženu, aby zakryla hlavu a tělo, s výjimkou obličeje, nohou a rukou. Muslimské ženy svázají šátek na hlavě, jak je popsáno výše, tradičním způsobem, kompletně zavírající krk a horní část hrudníku a kombinující několik šátek. Z těchto kombinací se rodí opravdu elegantní ženské obrazy.

Co nosit kapesník?

Stylová kombinace šátků s oblečením má několik důležitých nuancí:

 • Za prvé stojí za to připomenout harmonickou barevnou kombinaci příslušenství s oblečením. Společné palety barevných kombinací pomohou vyřešit tento aktuální problém, pokud nemůžete intuitivně najít harmonické řešení.
 • Za druhé, pro oblečení se vzorem, jasnější tisk nebo vzor je vhodnější monofonní šátek. A naopak, barevný šátek bude dokonale kombinován s černobílými věcmi.

Kombinace klasického kabátu a šálu je ideální volbou mimo čas a téměř mimo sezónu. Tento obraz odráží ženskost a krásu žen každého věku.

Kombinace šátek a letního oblečení vytváří mnoho úžasných možností. Konečná volba bude záviset na stylu oblečení a situaci, na kterou je vybrána.

V zimě zůstává šátek pohodlným a módním doplňkem pro dámskou šatní skříň. Než si však v zimě svázáte šátek přes hlavu, měli byste určitě zhodnotit jeho hustotu a kombinaci s svrchním oděvem.

Šátek především upozorňuje na ženskou tvář. Proto, když se nosí šátek, stylistům se doporučuje nezapomenout na kompetentní make-up, který bude snadno zdůraznit výhody a skrýt nevýhody.

arrow