Redakce Choice

Jak si vybrat boty pro děti. Rozměry podle věku

Anonim

Výběr obuvi pro dítě by měl být se zvláštní pozorností, protože nálada dítěte na procházku závisí na přesnosti výběru. Mělo by být dostatečně pohodlné, nemělo by bránit pohybu, stejně jako ovlivnit chod. Jít do obchodu, měli byste správně určit velikost dítěte, vybrat boty pouze z kvalitního materiálu. Důležitá role ve výběru má délku nohy. Koneckonců, to není snadný úkol - výběr bot pro děti, velikosti podle věku se může lišit od různých výrobců. Ale existují univerzální tipy.

Změny s věkem

Každý ví, že dítě v prvním roce života roste a vyvíjí se poměrně rychle. To se týká především chodidel. Proto v některých případech mohou být některé oděvy nasazeny jen několikrát. Také, různé boty, sandály, boty a boty rodiče musí kupovat poměrně často. Vzhledem k tomu, vysoce kvalitní obuv není levná, je nutné, než jdete koupit boty pro děti, určit velikost podle věku správně.

Jak změřit velikost nohou dítěte

Velikost dětské boty podle věku v centimetrech lze určit měřením nohy dítěte. To lze provést následujícím způsobem:

 • U dětí ve věku od 1 do 3 let by měla být měření prováděna jednou za tři měsíce. Během tohoto krátkého časového období se noha dítěte mění v délce. U dětí ve věku od 3 do 6 let se měření provádí každé 4 měsíce. U dětí ve věku 6–10 let se velikost nohy měří jednou za 5 měsíců.
 • Pro měření délky chodidla u velmi malých dětí byste měli použít metr nebo speciální měřicí stojan. Pokud v domě takový nástroj neexistuje, bude použití řetězu alternativou. Po měření musí být připevněn k pravítku. Taková měření přesně určí velikost nohou dítěte.
 • U starších dětí se měření provádí při stání. V této poloze mění noha velikost, protože na ni působí tlak. Dítě by mělo stát na obou nohách, rovnoměrně rozložit váhu, v tomto případě bude měření přesné a bude pro vás snazší vyzvednout boty pro děti, rozměry podle věku budou stanoveny zcela správně. K provedení tohoto postupu by měl být večer.
 • Můžete také dát list papíru na nohu dítěte, na které budou vytištěny stopy. Poté změřte délku obou nohou, sčtěte výsledky a zjistěte aritmetickou průměrnou hodnotu, která určuje nejpřesnější velikost. To se děje proto, že některé děti mají různé délky nohou. Rovněž je třeba přidat 0, 5 cm k získané hodnotě, protože noha dítěte může nabobtnat a pro zimní boty - 1, 5 cm.

Časté chyby při výběru bot pro dítě

Když jde do obchodu, mnoho maminek a maminek chce koupit krásné boty pro dítě, ale nevědí, jak určit velikost dětské boty podle věku. V tomto případě je nákup neúspěšný. Rozlišují se tyto chyby:

 • Někteří rodiče se při nákupu ptají na názor dítěte, zda má na sobě těsné boty nebo ne. To nestojí za to, protože děti takové věci dobře nevnímají. Mohou odpovědět, že ne, ale ve skutečnosti budou boty docela nepříjemné. Děti vždy věnují pozornost barvě a tvaru, takže tyto faktory jsou pro ně rozhodující.
 • Část rodičů, aby si koupili, vložila boty na nohu dítěte. Je tedy možné určit pouze přibližnou velikost boty u dětí podle věku. Protože velikost podešve a stélky je odlišná, v tomto případě bude nákup neúspěšný. Boty budou prostě skvělé pro dítě.
 • Při volbě obuvi netlačte na ponožku. V tomto případě může dítě utáhnout prsty. V důsledku toho můžete zvolit nesprávnou velikost. Na první procházce to bude viditelné, dítě bude nepříjemné, nálada bude kazit.

Co je to shtikhmassovaya systém

Aby bylo možné zvolit boty pro děti, lze velikost pleti určovat pomocí systému masky kůže. Jeho význam spočívá v tom, že na kus papíru obkličují rodiče nohu dítěte. Poté změřte pravítkem délku od špiček prstu až po konec paty. Výsledná hodnota bude správná velikost boty.

Tuto metodu používají všechny země světa. Například, v Americe, délka nohy není měřena v centimetrech, ale s chitches. Při šití dětské obuvi je každá dvojice označena podél délky stélky. Měření jsou uvedena ve shtihah.

Některé jemnosti při výběru bot pro vaše dítě

Při nákupu obuvi pro sezónu je třeba si uvědomit, že dítě z ní vyroste dostatečně rychle, brzy bude třeba nový pár. Měli byste si tedy koupit velikost dětské obuvi podle věku v centimetrech, trochu s okrajem asi 10 milimetrů. Snažit se provádět na noze, která je o něco větší. V tomto případě nové boty nepřinesou nepohodlí pro dítě, stejně jako zasahovat do provádění jakýchkoli akcí.

Jak měřit parametry dítěte a určit velikost

Pro nákup pohodlných věcí je nutné přesně určit velikost obuvi a oblečení podle věku dítěte. Měli byste použít některá z doporučení:

 • Růst dítěte by měl být měřen, když leží.
 • Ve dveřích musí být umístěno dítě ve věku dvou let.
 • Obvod hrudníku drží jako dospělý.
 • Obvod pasu - kolem pasu, není třeba zatahovat žaludek.
 • Délka kalhot by měla být měřena od třísel po kotník.

Před každým nákupem změřte potřebné parametry. Děti vyrostou velmi rychle, takže měření, která byla přijata před dvěma měsíci, bude špatná.

arrow